ALIENS: Hadley’s Hope – English Rules

Ash: You still don’t understand what you’re dealing with, do you? Perfect organism. Its structural perfection is matched only by its hostility.
Lambert: You admire it.
Ash: I admire its purity. A survivor… unclouded by conscience, remorse, or delusions of morality.
Parker: Look, I am… I’ve heard enough of this, and I’m asking you to pull the plug.
Ash: Last word.
Ellen Ripley: What?
Ash: I can’t lie to you about your chances, but… you have my sympathies.

Czytaj więcej o ALIENS: Hadley’s Hope – English Rules

Expedition: Northwest Passage – Nasza zima zła.

Rok 2013 to bardzo ważny rok w historii naszej planszówkowej pasji. To rok, kiedy po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wyjechać na targi Spiel w Essen. Wyjazd z perspektywy czasu udany, mimo, że nie udało nam się zdobyć kilku tytułów z planowanej listy. Jednym z nich jest właśnie Expedition: Northwest Passage. Gra o arktycznej wyprawie w poszukiwaniu zaginionej ekspedycji Franklin’a, którą PANI P. nabyła niewiele ponad rok temu.

Czytaj więcej o Expedition: Northwest Passage – Nasza zima zła.

Szybka instrukcja PL: Photosynthesis

– To?! Co to jest?!
– Jak to co? Las.
– Możesz mi powiedzieć, po c..j mi las?
– Jak to po c..j? W scenopisie pisze, że las jest, napisane…
– W scenopisie? Znajdź mi to w scenopisie.
– Proszę: „Kiedy wjechali na wyniosłość drogi, oczom ich ukazał się las…”   – “Nic Śmiesznego” – Reżyser i Adaś

Czytaj więcej o Szybka instrukcja PL: Photosynthesis

Szybka instrukcja PL: Viral

Wirusy (łac. virus – trucizna, jad) – skomplikowane cząsteczki organiczne, niemające struktury komórkowej, zbudowane z białek i kwasów nukleinowych. Zawierają materiał genetyczny w postaci RNA (wirusy RNA) albo DNA(wirusy DNA), wykazują jednak zarówno cechy komórkowych organizmów żywych, jak i materii nieożywionej. – Wikipedia.pl

Czytaj więcej o Szybka instrukcja PL: Viral

Essen Spiel 2017 – Dzień 2

Piątek w Essen na targach Spiel 2017 to był ciężki dzień. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. Po szybkim obiedzie w miejscowości Ratingen, w okolicach której stacjonujemy z PANIĄ P, przyszedł czas na odpoczynek i przygotowanie do jutrzejszego powrotu do kraju. W głowach wciąż szum po kilku godzinach na halach Messe Essen…

Czytaj więcej o Essen Spiel 2017 – Dzień 2

Teby (Thebes) – zblazowany archeolog

Jak podaje Wikipedia Teby to starożytne miasto w Górnym Egipcie, położone nad Nilem, ok. 600 km na południe od dzisiejszego Kairu. Takie też klimaty obiecuje ładnie namalowana, jak we wszystkich grach Queen Games, grafika na okładce. Niczego z klimatów z okładki nie dostaniecie w tej, jak i wszystkich innych grach Queen Games. Jak zwykle kupując produkt tego wydawcy zostaniecie wystrychnięci na dudka. W przypadku Teb nie ma jednak aż tak źle. Kingdom Builder – pamiętamy. W Tebach poczujesz się jak archeolog. Zblazowany archeolog na początku XX wieku.

Czytaj więcej o Teby (Thebes) – zblazowany archeolog

EnglishGermanItalianPolish